Ehitajate päev ehk Tartu Ehituse suvepäevad toimusid 10. augustil Lämmijärve ääres. Tegu oli väga aktiivse suvepäevaga, kus tõukerattaga läbisime umbes 8 kilomeetrit ja peaaegu teine samapalju joostes, kui toimus orienteerumismäng.

Päeva alustasime tõukerattamatkaga Setomaa Lämmijärve äärsetel maastikel ja külades. Liikusime mööda vana järve põhja ja männimetsa, mööda muistsetest asulakohtadest ja pikk-kalmetest kuni jõudsime hästi säilinud Seto majapidamiseni. Piiriala staatus on andnud neile võimaluse säilitada oma keel, elustiil, toit ja rahvarõivad. Samuti on setode elus olnud tähtis osa usulistel kombetalitustel. Setode leelo on kantud UNESCO vaimse pärandi nimekirja.

Lõunasöögiks peatusime Räpnas asuvas Kiudoski Restoranis.

Pärastlõunaseks tegevuseks olime välja valinud meeskonnamängu EV100, et tähistada käesolevat juubeliaastat. Tegu oli maastikuviktoriiniga, kus orienteerudes maastikul tuli leida õiged kohad ning vastata Eesti teemalistele küsimustele.

Peale õhtusööki toimus muusikaline mälumäng ning sellele järgnes traditsiooniline saapaviske võistlus. Meestest oli parim saapa viskaja Indrek ja naistest Avely.

Ööbimiskohaks olme valinud Lämmijärve kaldal asuva Mehikoorma külalistemaja koos soome sauna ja kümblustünniga. Erilised tänud lähevad külalistemaja peremehele värske suitsukala eest.

Lõpetuseks üks seto vanasõna: halva leevä õks ar’ süüt, a halva ello om rassõ ellä’Kalevi 108a, 50104, Tartu

734 8001

te@te.ee