Suured ümberehitustööd Tartus ajaloolises Vanemuise 46 õppehoones on lõppemas ning tuleval kevadel saab taas tutvuda ülikooli loodusmuuseumi hindamatu ekspositsiooniga.

"Kuigi oleme juba terve aasta remondis, paljud seda ei tea ja käivad ikka ukse taga, et sisse saada," räägib Tartu Ülikooli loodusmuuseumi näituste ja loodushariduse osakonna juhataja Reet Mägi.

Et muuseum rahva seas armastatud on ning seda ikka ja jälle külastada tahetakse, teeb talle üksnes heameelt. Julge südamega võib Mägi kinnitada, et oodata ei ole jäänud kaua. Peatselt lahkuvad ehitajad majast, hakatakse ruume sisustama ja uuenenud püsiekspositsiooniga saab tutvuda juba järgmisel kevadel.

Ühtne ekspositsioon Maa ja elurikkuse ajaloost

Üks suuremaid muudatusi, mis muuseumikülastajaid kevadel ees ootab, on see, et enam ei asu geoloogia ja zooloogia teemad eraldi korrustel. Nüüd on nad koos kolmandal korrusel. Varem teisel korrusel asunud geoloo-gia-muuseumi asupaigas hakkavad olema õppeklassid.

Uute võimaluste loomiseks on muuseumisaalides välja ehitatud rõdud.

"Näitusepinda vähemaks ei jää, kuid uus ekspositsioon on väga tihe," märgib Mägi.

Muutus ja aja nõue on seegi, et nüüd pääseb muuseumisse liftiga. Liikumispuudega ja vanemad inimesed, kel kõrgetest treppidest käimine oli võimatu, saavad otse fuajeest sõita liftiga näitusekorrusele.

Tartu Ülikooli loodusmuuseumi uuendamiseks kulub kokku veidi üle 2 miljoni euro. Sellest 90% saab muuseum Euroopa regionaalarengu fondi keskkonnahariduse infrastruktuuri arendamise meetmest. Kümnendik on Tartu Ülikooli enda raha.

Kalevi 108a, 50104, Tartu

734 8001

te@te.ee