Tartu Ehitus, EfTEN Capital ja Südamekodud asetasid Raadile ehitatava Tartu Südamekodule sümboolse nurgakivi.
Ehitis valmib järgmise aasta suveks ning uues eakatekodus on ruumi 120-le eakale. 

Efteni esindaja Kristjan Tamla sõnas, et Tartu Raadi Südamekodu on ka Efteni jaoks eriline, sest see on esimene eakatekodu Tallinnast eemal ning samuti esimene, mis nullist peale spetsiaalselt  eakatekoduks arendatud. Eftenil on hea meel seda arendust vedada, sest väga hea, sest neil on juba varasemast väga hea koostöö Südamekodudega ning hea koostöö on olnud ka kohaliku omavalitsusega. K. Tamla leidis ka, et praegu asuvad eakatekodud sellistes kohtades kust inimesed väljapoole kolivad ning et sellist laadi projektid hakkavad üha kiiremas tempos kasvama ja hooldekodusid rajatakse uutesse asulatesse juurde, et lähedased ei peaks vanaduspõlve veetma kaugel teistes linnades. 

Südamekodu esindaja väljendas heameelt, et neil on võimalik laieneda ka Tartusse, mis on suuruselt teine linn Eestis. Südamekodu on 6 aastat tegelenud eakatekodude rajamisega ning jätkavad oma tegevust ka kindlasti tulevikus. Samuti loodab, et ehitus läheb edukalt ilma suuremate viperusteta ning juba aasta pärast on võimalik Tartu Südamekodu avada. 

Tartu valla esindaja mainis, et alati on suur rõõm viibida sellistel sündmustel, eriti kui see toimub objektil, mida vald ei rahasta. Eriti hea meel on, kui objekt, mida vald ei rahasta, aga objekt on ka valla jaoks tuumikteenus. Rajatavasse Südamekodusse saavad tulla ka elanikud naabervaldadest.

Tartu linna esindaja mainis tähelepanekut, et iga kord, kui nad on avanud või asetanud nurgakivi Tartus mõnda sotsiaalobjekti, eriti kui seotud eakatega, siis sellel päeval on alati päike väljas. Viimastel aastatel on Tartu linna rajatud hooldekodudesse 150 kohta, aga see leevendas olukord vaid hetkeks, peale hooldereformi on veelgi kohti juurde vaja. 

Indrek Kann rääkis oma kõnes, et nurgakivi panek on aastatuhande tagune traditsioon. Ehitajad uskusid, et nurgakivi on kivi, mis hoiab koos kõiki kive ja toob head õnne. Tartu Ehitus soovib seda traditsiooni hoida ja soovib , et uutel elanikel oleks siin majas õnnelik elu. Tartu Ehitusel on hea meel, et meid usaldati Tartu Südamekodu ehitama. Tänane üritus annab kindlasti ülevaate ja kinnituse, et senini on toiminud hea koostöö. Indrek tänas Tartu Ehituse poolt tellijaid - Eftenit & Südamekodu, omavalitsust, omanikujärelvalvet, projekteerijaid, oma meeskonda ja kõiki koostööpartnereid. 

Efteni esindaja lisas silindrisse visiitkaardi infoga, et tegu on esimese Efteni poolt pealinnast väljapoole rajatud ja nullist arendatud hooldekoduga. Südamekodu esindaja jättis silindrisse brošüüri Südamekodu infoga.  Tartu valla traditsiooni kohaselt läks silindrisse Tartu valla ajaleht Kuukiri ja mälupulk ehitusprojektiga. Tartu linn jättis nurgakivisse uue kujundusega Tartu märgi. Tartu Ehituse poolt läks silindrisse kaasa tänase päeva tellija koosoleku protokoll. Tartu Ehituse ehitusjuht jättis silindrisse ka Eesti kaardi kujundusega 2-eurose. Lisaks läks silindrisse nimekiri koos kõigi nurgakivi üritusel osalenute nimedega, 6. oktoobri Tartu Postimees ja ka fotod milline oli plats ehituse alguses ning eskiisid, mis peaks valmima järgmisel aastal. 

 

Kalevi 108a, 50104, Tartu

734 8001

te@te.ee