Emajõe ja Turu tänava vahel Ropka tööstuspargis algas suve hakul üle mitme aasta taas vaiade maasse rammimine. Nüüd on Kaupmehe hulgilao naabruses Tehnika tänavale ehitatav hoone juba hoone näoga.

Ropka tööstusparki läbivale Tehnika tänavale ehitab OÜ Bengel Invest tellimusel 6000-ruutmeetrist lao- ja toomishoonet AS Tartu Ehitus. See on Tehnika tänava esimene hoone.

Ehitajad hakkasid Tehnika tänaval tööle juunis, uus hoone peaks kava järgi valmis saama tänavu novembris. «Sellesse lao- ja tootmishoonesse tulevad rendipinnad,» selgitas Bengel Investi juhatuse liige Alar Aasjõe. «Huvilisi-rentnikke meil on, kosilasi käib. Aasta lõpus saame neist juba täpsemalt rääkida.»

Ta lisas, et Ropka tööstuspark on ettevõtjale heas asukohas ja koht muutub varsti veel paremaks, sest Tartu linna ehitatav Idaringtee jääb tööstuspargist kiviga visata.

Neli krunti kohe kätte

Seni on Ropka tööstuspargis valmis saanud kaks ehitist: esimesena valmis seal 2002. aasta sügisel Tartu vangla ning viis aastat hiljem ASi Kaupmees ja Ko ligi 4000-ruutmeetrine hulgiladu.

Tartu linnavalitsuse linnaplaneerimise ja maakorralduse osakonna juhataja Urmas Ahven ütles, et peale nimetatud asutuste-firmade on Ropka tööstusparki seni kinnistu ostnud kolm firmat: Hektor-Light, Topp Vox ja S.V. Ärigrupp. Ehitamiseni pole need ettevõtted veel jõudnud.

Tartu linnale kuulub Ropka tööstuspargis koos tänavate ja rohealadega laias laastus 35 hektarit. Piirkonnas on välja ehitatud juurdepääsuteed, sademevee kanalisatsioon, kaugkütte- või gaasi- ning vee- ja kanalisatsioonitorustik ning side- ja elektrivarustus.

«Esialgu müüme Ropka tööstuspargi Turu tänava poole jäävaid krunte, sest seal on pinnas juba täidetud,» märkis Urmas Ahven. «Jõepoolses küljes olevad krundid ei ole veel müügis, sest seal pinnase täitmine alles käib.»

Loe täpsemalt Tartu Postimehest (Vilja Kohler) - http://www.tartupostimees.ee/952538/tehnika-tanav-...

Kalevi 108a, 50104, Tartu

734 8001

te@te.ee