Reedel, 3. veebruaril toimus TÜ Maailma keelte ja kultuuride instituudi ametlik avamispidu. 
Rõõmsameelne seltskond kogunes õppehoone esimesel korrusel samuti värske ilme saanud avaras saalis. Maja sai valmis juba 2022 suvel ning ühe semestri jagu on renoveeritud majas käinud juba vilgas õppetöö. Avamispäeval oli juba kaks põhjust tähistamiseks - uue hubase hoone avamist ning endise Maailma keelte ja kultuuride kolledži nime muudatust.

Hoone renoveerimine jäi mitme ühiskondlikult keerulise kriisi ajavahemikule, kuid hoolimata takistustest sai hoone valmis kokkulepitud tähtajaks. Õppehoone kuulub muinsuskaitse objektide alla ning rekonstrueerimistööde käigus säilitati või taastati olulised kohad. Esimesena kõikide Tartu Ülikoolide hoonete seast on Lossi 3 õppehoonele paigaldatud ka päikesepaneelid. 

Lossi 3 õppehoone pälvis ka  Muinsuskaitseameti aastaauhinnad 2022 Hästi taastatud hoone muinsuskaitsealal või kaitsevööndis nominatsiooni. 

Instituudi direktor Terje Loogus rääkis oma kõnes, et esimest korda majja kolides oli tore olla omas majas, kuid talvekülmade tulekul selgus karm tõde - ruumid olid väga külmad.  Nüüd on vast renoveeritud majas pool talve mööda saadetud ning majas on mõnusalt soe. 

Peale sõnavõtte liiguti üheskoos trepi juurde, et pidulikult läbi lõigata lint ning kuulutada TÜ Maailma keelte ja kultuuri instituut ametlikult avatuks. Peale avamist oli külalistel võimalus minna maja peale uudistama renoveeritud maja. 

 

Kalevi 108a, 50104, Tartu

734 8001

te@te.ee