12. aprilli õhtul toimus uues Decora kauplushoones, mis asub Lõunakeskuse taga, pidulik avamispidu.

Uue Decora kauplushoone ehitusleping sai allkirjastatud 2022 aasta veebruaris, 13 päeva enne Ukraina sõja algust. Ehituse algusaeg olid ettearvamatu, metalli hind tõusis taevasse, kuid sellegi poolest peale esimesi takistusi laabus kõik hästi ning hoone valmis tähtajaks. 

Decora ehituspood on alguse saanud Tartust ning käesoleval aastal täitub ettevõttel tegevuse algusest 30 aastat. Seega on uus avar kauplushoone  justkui kingitus kogu Decora kollektiivile. 

Avamispidu algas lindi läbilõikamisega ning seejärel pidasid kõne Decora omanik Andrus Allik, Decora tegevjuht Eike Tubli-Müür, AS Tartu Ehituse nõukogu liige Aado Kivi ja Tartu abilinnapea Raimond Tamm. 

Tartu Ehituse esindaja Aado Kivi tõi oma kõnes välja, et Decora kaupluse näol on tegu julguse maja, koostöö maja ja tarkue majaga. Julguse maja seetõttu, et koroona ei olnud veel lõppenud ning peale lepingu sõlmimist algas kohe Ukraina sõda. See nõudis meestelt tohutut julgust, et mitte lepingust taganeda. Koostöö maja, sest ehituse algus oli keeruline, kuid saime kokku ja pidasime üheskoos plaani ning tänu koostööle laabus kõik hästi. Tarkuse maja - investeering on nii hea koha peal, et paremat asukohta ei saa olla! Maja näeb arhidektuuriliselt väga kena välja. Mõned inimesed, kes majast mööda sõidavad, mõtlevad võib olla, et tegu on uue Tartu kontserdimajaga, sest hoone on kena ja väga hästi lahendatud. 

Peale kõnesid said külalised tutvuma minna uue kaupluse väljapanekuga kahel erineval korrusel. Meeleoluks mängis ansambel ning peolt ei puudunud ka pidulik kook. 

 

Fotode autor: Erlend Štaub

Kalevi 108a, 50104, Tartu

734 8001

te@te.ee