8. novembril asetati Türil nurgakivi Baltimaade esimesele kaerajoogi tootmishoonele.

Hoone tellijaks on YOOK Production AS.

Ehitustööd said alguse augustis ning hoonekompleks valmib järgmise aasta suve alguses.

Nurgakivi pidu algas pidulike kõnedega. Sõna võtsid maaeluminister Urmas Kruuse, Yook Production üks omanikest Mark Eikner, tegevjuht Katre Kõvask, Türi vallavanem Ele Enn.

Tartu Ehituse esindajana võttis nurgakivi peol sõna ehitusjuht Indrek Kann, kes sõnas, et ehitajana võiks öelda, et on tegemist ühe tavalise tootmishoonega, aga olles kursis kogu selle tehnoloogilise eripäraga ning et see on ka esimene sellelaadne tehas Baltimaades, siis on see ka ehitajale põnevust tekitav. Suurt väljakutset pakub ajagraafik. Nagu õues näha, siis oleme seda tõsiselt võtnud. Täna oleme asetamas nurgakivi, aga samas võiksime kohe teha ka sarikapeo.
Ehitus on kulgenud nii kiiresti tänu väga heale koostööle. Tõesti väga tänan tellijat, järelevalvet, projekteerijat, kõiki koostööpartnereid. Oleme sellist head tempot hoidnud ja loodan, et see koostöö kindlasti jätkub ning juba umbes poole aasta pärast saame hoone tellijale üle anda ning oleme linti lõikamas.

Kaerajoogi tootmiseks kasutatakse uut tehnoloogiat ning ka nurgakivi peol kasutati kaasaegseid lahendusi. Peale sõnavõtte sõidutas pakirobot ruumi nurgakivi silindri ning drooniga lennutati kohale Järva Teataja ja ehitusplaanid, mis lisati silindrisse. Tartu Ehituse poolt lisati silindrisse mälupulk tootmishoone informatsiooniga.

Seejärel suundusid omanikud koos maaeluministriga isejuhtiva bussiga ehitusplatsile, et asetada paika nurgakivi silinder.

Kalevi 108a, 50104, Tartu

734 8001

te@te.ee