Tartu lähedal Tõrvandis asuv haagisetootja Respo Haagised ostis laienemise tarbeks tükikese endist põllumaad 2011.aasta kevadel ja tänuvu detsembris saab uus tootmishoone valmis. Ain Antons (Asi Respo Haagised juhatuse esimees) rääkis, mida tootmishoone planeerimisel ja ehitamisel silmas pidada.

Ehitada soovijaid oli palju - laekus 16 pakkumist. "Neid asju, millele tähelepanu juhiti juba hankeprotsessis, oli õige mitu. Mida täpsem sa enne lepingu allkirjastamist kõik asjad ära fikseerid, seda parem sulle. Sest paratamatult pead sa ju kunagi nagunii minema detailseks. Kui sa hakkad detaile täpsustama hiljem, ehitamise käigus, siis läheb see sulle kui tellijale alati kallimaks", jagas Antons õpetussõnu.

ASi Tartu Ehitus juhatuse liikme Aado Kivi kommentaar:

"Minu üks põhimõte on alati olnud - ja see on viinud heade lõpptulemusteni-, et ei ole mõtet mängida lolli, vaid aktsepteerida, et tellija on kompetentne. Kui tellija siiski tunneb, et ta ei ole piisavalt kompetentne, soovitan võtta omanikujärelevalve juba siis, kui peetakse läbirääkimisi ehitajaga.Olen näinud, kuidas tellijad püüavad raha kokku hoida projektdokumentatsiooni pealt. See on vale suhtumine, sest mida tugevam on projektdokumentatsioon, seda vähem on hiljem tellijal ja ehitajal möödarääkimisi. Siinkohal tunnustan koostööparneri, ASi Respo Haagised suhteliselt heal tasemel projektdokumentatsiooni. Loomulikult peab ka ehitaja pakkuma oma kompetentse projektijuhtimise tiimi. See tagab, et valmib kvaliteetne ehitis."

Kalevi 108a, 50104, Tartu

734 8001

te@te.ee